כפל ביטוח – מה זה?

כפל ביטוח - מה זה?

כפל ביטוח – מה זה?

כפל ביטוח הוא מצב שבו אנו מבוטחים במספר פוליסות עבור אותו כיסוי ביטוחי, אך בעת האירוע הביטוחי לא נקבל את הכיסוי המלא מכל הפוליסות. לרוב, המצב הזה של כפל ביטוח נובע מתום לב ומחוסר הבנה של המבוטח.

האם כל כיסוי כפול משמעותו שקיים כפל ביטוח?

לא בהכרח. חשוב להבין שניתן לרכוש כיסויים דומים במספר פוליסות מבלי שהדבר ייחשב כפל ביטוח. זאת כאשר בעת האירוע הביטוחי נקבל את הכיסוי המלא מכל פוליסה ופוליסה. במצב כזה נוכל למעשה להתייחס לריבוי הכיסויים, כמצב שבו המבוטח רכש למעשה כיסוי גבוה יותר. כך לדוגמה: מבוטח רוכש ביטוח חיים בסך חצי מיליון ש״ח מחברה א', ואותו מבוטח רוכש מחברה ב' עוד ביטוח חיים בסך חצי מיליון ש״ח. בעת האירוע הביטוחי, יקבלו המוטבים שלו את מלוא הסכום המבוטח מחברה א' ואת מלוא הסכום המבוטח מחברה ב', ובסך הכל יקבלו מיליון ש״ח, כלומר, זה אינו מקרה של כפל ביטוח אלא של רכישת כיסוי גבוה יותר.

איך נדע אם יש לנו כפל ביטוח?

גם המצב שבדוגמה יכול להיווצר ללא כוונה מכוונת של המבוטח, כלומר שיתכן שהמבוטח שבדוגמה לא רצה לרכוש ביטוח חיים בסך מיליון ש״ח אלא רק חצי מיליון ש״ח, אבל שיחת טלפון מנציג מכירות שלחץ וידע לשכנע אותו, גרם לו לרכוש ביטוח חיים נוסף. בכל אופן, כדי למנוע מצב של כפל ביטוח, צריך לבצע בדיקה של תיק הביטוח, ולאתר את כל הביטוחים שלנו בחברות השונות. במסגרת הבדיקה נוכל לדעת על מה אנו מבוטחים, האם ניתן להוזיל עלויות ולחסוך כסף והאם ניתן לבצע התאמה נכונה יותר של הביטוחים לצרכים שלנו.
רוצים גם לעשות סדר בביטוחים? צרו קשר ונשמח לסייע

שתף
שתף
דילוג לתוכן