למה צריך ביטוח בריאות פרטי?

למה צריך ביטוח בריאות פרטי?

בישראל קיים חוק ביטוח בריאות ממלכתי הקובע סל שירותי בריאות אחיד עבור כל אזרחי ישראל, והוא בהחלט רחב ומגוון. כולנו משלמים עבור ביטוח הבריאות הממלכתי ישירות מתלוש השכר, לפי רמת ההשתכרות שלנו.
קופות החולים מציעות לנו לרכוש שירותי בריאות נוספים (שב"ן), שאנו נוהגים לכנות בשם "ביטוח משלים", וזאת לצורך קבלת שירותי בריאות נוספים שירחיבו את מה שאנו מקבלים במסגרת ביטוח הבריאות הממלכתי, כגון טיפולים בהתפתחות הילד, טיפולים בהפרעות קשב וריכוז, בדיקות הריון, טיפולי הפרייה, התייעצות עם רופא מומחה, ועוד. אבל יש לזכור ש"הביטוח המשלים" אינו חוזה קבוע והוא משתנה מעת לעת, ולכן הכיסויים שלו משתנים, כך שכיסוי שקיים היום, אולי לא יהיה מחר…

נשמע שהכיסויים של ביטוח הבריאות הממלכתי ושל הביטוח המשלים רחבים למדי, אז למה לעשות גם ביטוח בריאות פרטי?

אמנם שירותי הבריאות בישראל רחבים , אבל מדובר בשירותי בריאות ציבוריים. ישנם תורים ארוכים, מחסור במיטות, מחסור בצוות רפואי, גירעונות אדירים גם בבתי החולים וגם בקופות החולים, ומצד שני האוכלוסייה ממשיכה לגדול, ומכאן שגם כמות המטופלים גדלה, ולכן העומס על מערכת הבריאות הציבורית הולך וגדל.
כאן נכנסת לתמונה מערכת הבריאות הפרטית. אם אתה נזקק לשרות רפואי, אתה רוצה לקבל אותו בהקדם, ועל ידי הצוות הטוב ביותר (הרי מדובר בבריאות שלך), וזאת תוכל לקבל רק באופן פרטי. אבל מכיוון שלא כולנו יכולים להרשות לעצמנו לשלם את הסכומים הללו עבור שירותי בריאות פרטיים, אנו רוכשים ביטוח בריאות פרטי, שיישלם עבור השירותים הללו במקומנו.

האם ביטוח הבריאות הפרטי רק מקצר עבורנו את התורים?

ממש לא ! ביטוח הבריאות אכן מקצר עבורנו תורים לשירותים רפואיים שרצינו לקבל מקופ"ח, אבל ביטוח בריאות פרטי מכיל כיסויים רפואיים שכלל לא קיימים במסגרת ביטוח הבריאות הממלכתי, כגון תרופות שלא כלולות בסל התרופות הממלכתי, השתלות בחו"ל, כיסוי מלא לניתוחים פרטיים, טיפולים מחליפי ניתוח, בדיקות מיוחדות, ועוד. כלומר, ביטוח בריאות פרטי מאפשר לנו לקבל כיסוי ביטוחי רחב הרבה יותר, ומאפשר לנו לקבל טיפול רפואי מהיר וטוב יותר.

למי הכי חשוב לרכוש ביטוח בריאות פרטי?

כפי שהוסבר לעיל, ביטוח בריאות פרטי מספק כיסוי מקיף מעבר לקופת חולים, ולכן הוא מתאים וחשוב לכל אחד. כשילד נולד, חייבים הוריו לרכוש עבורו ביטוח בריאות פרטי, ובכך לספק לו את הכיסוי הרפואי הרחב והטוב ביותר, ובאותה מידה חייבים גם הם להיות מכוסים בביטוח בריאות פרטי, כי עם הבריאות שלנו אסור לנו לשחק.

אנו בסוכנות הביטוח יוסי לוי – נועם סרי נשמח לסייע לך בבחירת מסלול ביטוח הבריאות הנכון ביותר עבורך ועבור יקיריך, כדי להגן עליכם בצורה הטובה והנכונה ביותר.

שתף
שתף
דילוג לתוכן