מהי הרפורמה בביטוחי הבריאות הפרטיים?

מהי הרפורמה בביטוחי הבריאות הפרטיים?

במהלך השנים עברו ביטוחי הבריאות שינויים רבים, אבל "הרפורמה בביטוחי הבריאות" שאליה בדר"כ מתכוונים היא זו שנכנסה לתוקף ב-1.2.2016. מטרת הרפורמה הייתה הגברת התחרות בשוק ביטוחי הבריאות, על ידי הפיכת ביטוחי הבריאות לברי השוואה.

אז מה קבעה הרפורמה?

הרפורמה כללה מספר נקודות:
• פוליסה אחידה לביטוח ניתוחים ומחליפי ניתוח.
• אפשרות לרכוש כיסויים ביטוחים בנפרד.
• עדכון הפוליסה בהתאם לשינויים בעולם הבריאות.

למה היה צריך רפורמה בביטוחי הבריאות?

הרפורמה בביטוחי הבריאות נולדה מכיוון שפוליסות הבריאות הכילו חבילות כיסויים, שיצרו קושי בהבנת הפוליסות וביכולת להשוות בין תנאי הפוליסות השונות. כך נוצר מצב שצרכנים חששו לעבור בין החברות. מטרה נוספת של הרפורמה הייתה יצירת פוליסות שמעודכנות לשינויים בעולם הבריאות. כמו כן, חבילות הכיסויים ששווקו לפני הרפורמה הביאו למצב שצרכן שרצה לרכוש כיסוי מסוים, נאלץ לרכוש, יחד אתו, כיסויים נוספים, כחלק מהחבילה.

אם יש לי ביטוח בריאות לפני הרפורמה, האם יחול בו שינוי?

הרפורמה מתייחסת רק לביטוחים חדשים. מי שיש ברשותו כבר ביטוח בריאות, לא יחולו בו שינויים, והוא יכול להמשיכו בהתאם לרצונו.

האם כדאי להחליף ביטוח בריאות מלפני הרפורמה לביטוח בריאות חדש?

כמו כל שינוי, יש לגשת גם לשינוי כזה בזהירות רבה. הפוליסות הוותיקות יכולות להיות עדיפות על החדשות בנושאים מסוימים, ונחותות מהן בנושאים אחרים, ויש לבצע שקלול של היתרונות והחסרונות. לכך יש לשקלל גם את הפרמיה הנוכחית והעתידית, את הכיסויים ואת החריגים בכל אחת מהפוליסות, את השינויים במצב הרפואי מאז ההצטרפות לפוליסת הביטוח הוותיקה ועד היום. מצב רפואי הוא ענין קריטי בכל שינוי בביטוח, ואסור להתפתות לכל מיני הצעות לשינוי והוזלת פרמיה.
צור קשר ונשמח לסייע לך בבדיקת תיק הביטוח שלך ושל יקיריך.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
שתף
דילוג לתוכן